راهنمای خرید صندلی ماساژور خانگی 2021

صندلی ماساژور روتای Rotai 6920

صندلی ماساژور خانگی در حال حاضر یکی از علمی ترین و در عین حال یکی از پیشرفته ترین وسایل و ابزارهای سلامتی در سرتاسر دنیا به شمار می رود. این نوع صندلی ها با ارائه یک برنامه کاملاً مناسب، از سوی جامعه پزشکان مورد تأیید قرار گرفته است. در حال حاضر انواع متفاوتی از این قبیل محصولات در بازار وجود دارد و خرید صندلی ماساژور مناسب کار بسیار سختی است.

صندلی ماساژور

صندلی ماساژور در واقع برگرفته از تکنولوژی پیشرفته و ادغام اصول علم بیومکانیک و ارگونومی و در نهایت تجربه 1000 ساله طب سنتی است تا شما بتوانید لذت آرامش بخش ماساژ یک استاد حرفه ای در منزل را تجربه نمایید. به صورت کلی این نوع صندلی ها از آن دسته محصولاتی به شمار می رود که خدمات زیادی را هم در مصارف خانگی و هم روزمره در اختیار افراد قرار می دهد. به طور مثال از این وسیله می توان برای از بین بردن خستگی های معمول روزانه و یا برطرف کردن خیلی از نیازهای درمانی مربوط به ماهیچه ها و استخوان ها استفاده کرد.

با تمام این تفاسیر انتخاب یک صندلی ماساژور کاملاً مناسب با نیازهای ما، نیاز به بررسی معیارها، فاکتورها و ویژگی هایی است که به هنگام خرید باید به آن دقت کرد. در این مقاله قصد داریم به این نکات اشاره ای کوتاه داشته باشیم.

راهنمای خرید صندلی ماساژور

راهنمای خرید صندلی ماساژور

قبل از اینکه اقدام به خرید بهترین صندلی ماساژور 2021 کنید بهتر این است که با یک پزشک مشورت نمایید. این امکان وجود دارد که شرایط بدنی شما به گونه ای باشد که به هیچ عنوان صلاح نباشد که شما از این صندلی ها استفاده نمایید و در بلند مدت دچار آسیب های جدی شوید. اما با فرض اینکه استفاده از این وسیله به سلامت شما کمک می کند این نکات را در اختیار شما قرار می دهیم.

نکته اول: بودجه خرید صندلی ماساژور را در نظر بگیرید

قیمت بهترین صندلی ماساژور چقدر است؟ این اولین سوالی است که قبل از خرید صندلی ماساژور بایستی از خودتان بپرسید. به دلیل اینکه، نهایی شدن روند خرید این صندلی به پاسخی که شما به این سوال می دهید، بستگی دارد. در واقع پاسخ این سوال بیشتر به دخل و خرج و درآمد شما وابسته است که مشخص می کند تا چه اندازه می توانید برای خرید چنین وسیله ای هزینه نمایید.

به صورت کلی در بازار کشوری مانند ایران و به خصوص در مرکز فروش صندلی ماساژور در تهران، شما قادر خواهید بود انواع متفاوتی از این صندلی ها با قیمت های متنوعی از حدود 30 میلیون تا چیزی در حدود 240 میلیون تومان را پیدا کنید که به تبع هر کدام به نسبت قیمتی که دارد، دارای یک سری امکانات متفاوت هم هستند.

نکته دوم: نوع فعالیت خودتان را مشخص کنید

بهترین صندلی ماساژور 2021

سوال بعدی که بایستی از خودتان بپرسید این است:

برای چه فعالیتی می خواهید از صندلی ماساژور استفاده کنید؟ یا بهتر بگوییم: چه دلیلی وجود دارد که مایل به خرید این صندلی ها هستید؟ پاسخ به این دو پرسش مطرح شده به شما کمک می کند تا نوع صندلی که مد نظرتان هست را انتخاب نمایید. اما نکته قابل ذکر این است که صنعت تولید صندلی های ماساژور به نوعی، کار را برای همه راحت کرده است.

در حال حاضر که مشغول به مطالعه راهنمای خرید صندلی ماساژور هستید باید عنوان کنیم که دو نوع درمانی و تفریحی از این صندلی ها در بازار وجود دارد. صندلی های درمانی بیشتر برای نیازهای درمانی و کایروپراکتیک (کایروپراکتیک، در واقع به نوعی شکلی از پزشکی جایگزین است که بیشترین تمرکز آن بر روی تشخیص و همچنین درمان اختلالات دستگاه ماهیچه ای اسکلتی به خصوص ستون مهره ها است)، طراحی و روانه بازار شده اند. نوع دیگر این صندلی ها به صندلی ماساژ تفریحی معروف است که به امکانات جالبی مانند پخش کننده موسیقی تجهیز شده اند که حس خوبی به هنگام ماساژ به کاربر دست می دهد.

نکته سوم: ویژگی ها و امکانات یک مبل ماساژور

قیمت بهترین صندلی ماساژور

بدون تردید شناخت ویژگی ها و امکانات صندلی های ماساژ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این ویژگی ها به سه دسته تقسیم بندی می شوند:

  • فناوری ها و تکنولوژی های اصلی که بر روی صندلی ماساژور قرار دارد
  • ویژگی های درمانی صندلی های ماساژور
  • برخوردار بودن از ویژگی های تفریحی و دیگر امکانات

نکته چهارم: مشخص کردن طرح و رنگ صندلی ماساژور

همه ما انسان ها به خصوص خانم های خانه دار، مایلند لوازمی خریداری کنند که با دیگر لوازم خانه، هم رنگ و هم مدل و به اصطلاح ست باشد و بدون شک صندلی ماساژور هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود. شما به راحتی قادر خواهید بود طرح و رنگ صندلی مورد نظرتان را با توجه به لوازم منزل انتخاب نمایید.

نکته پنجم: گارانتی و خدمات پس از فروش

در حال حاضر بهترین نوع گارانتی برای دستگاه صندلی ماساژور، باز پس گیری آن هم بدون قید و شرط و بدون هیچگونه سوالی است. اما اگر صندلی شما این مورد را شامل نمی شود حداقل گارانتی این است که روکش و تعویض قطعات را شامل شود.

خدمات پس از فروش هم می تواند در نهایی کردن خرید به شما کمک شایانی کند. پس در این طور مواقع برندی را انتخاب نمایید که هم خوش نام باشد و هم در صورت بروز هرگونه مشکلی بتواند پاسخگوی مشکلات احتمالی شما باشد.

نکته ششم: ابعاد و میزان فضای اشغال شده برای صندلی ماساژور

مرکز فروش صندلی ماساژور در تهران

مورد بعدی در انتخاب صندلی های ماساژور ابعاد و فضای اشغال شده است. چرا که میزان فضای اشغال شده در خانه از نکات اصلی خرید این دستگاه ها به شمار می رود. این فضا در برخی موارد به صورت نشسته و در اکثر اوقات هم به صورت خوابیده است و می تواند به اندازه یک مبل ماساژور در محیط خانگی و یا محل کارتان باشد.

نکته هفتم: برخوردار بودن از یک سیستم اسکن بدنی به صورت خودکار

مدل های جدیدی از صندلی ماساژور که وارد بازار می شوند این قابلیت را دارند که به محض نشستن بر روی آن به صورت کاملاً اتوماتیک بدن شما را مورد اسکن قرار داده و به تناسب فیزیک بدنی و همچنین حجم توده عضلانی و ماهیچه ای شما، یک ماساژ مناسب در اختیارتان قرار دهند.

نکته هشتم: توجه و تمرکز بر روی امکانات و قابلیت های محصول

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب صندلی ماساژور این است که به قابلیت ها و امکانات آنها توجه نمایید. به طور مثال اگر به دنبال صندلی هایی هستید که ماساژ ساق پا، کف پا و یا ران پا جزئی از امکانات آنها هستند پس بهتر این است که به دنبال خرید صندلی باشید که از قابلیت های زیادی برای رفع خستگی موجود در این قسمت از بدنتان باشد تا به نوعی در هزینه های خود صرفه جویی کرده باشید.

نکته نهم: کیفیت و دوام صندلی ماساژور

خرید صندلی ماساژور

نکته بعدی که در انتخاب صندلی ماساژور بایستی مد نظر داشته باشید این است که این صندلی ها از تعداد زیادی قطعات در حرکت، سیم کشی و کامپیوتر بهره می برند و به طبع بعد از مدتی دچار خرابی و اختلال خواهند شد. اگر مایلید که به صورت مداوم از این محصول استفاده نمایید پس سعی کنید قبل از خرید به دنبال صندلی هایی با دوام تر و با کیفیت تر و صدالبته گران قیمت تر باشید.

برخی از انواع صندلی های ماساژور هم وجود دارد که در صورت خراب شدن قطعه به جای اینکه صندلی را به تعمیرگاه بفرستید، تنها کافیست که قطعه معیوب را از صندلی جدا و آن را تعمیر کنید. در واقع این نوع صندلی ها هزینه کمتری را به هنگام تعمیر به شما تحمیل خواهند کرد.

نکته دهم: امکان پخش موسیقی

بدون شک یکی از موارد آرامش بخش به هنگام ماساژ دادن، پخش موسیقی های دلخواه شما خواهد بود. در برخی از انواع این صندلی ها، قابلیت پخش موسیقی آن هم به سه روش فلش مموری، بلوتوث و یا کارت حافظه وجود دارد. این قابلیت گاهاً یک ویژگی لوکس به شمار می رود و به طبع موجب افزایش قیمت صندلی ماساژور هم خواهد شد.

با تمام این تفاسیر نکته مهمی که نبایستی فراموش کنید این است که، کمتر می توان صندلی های ماساژوری را پیدا کرد که از تمامی امکانات و ویژگی ها برخوردار باشد. پس سعی کنید به دنبال دستگاهی باشید که لااقل چند ویژگی را پشتیبانی کند.

اما سوال مهم این است:

با توجه به این 10 نکته کدام صندلی ماساژور می تواند یک انتخاب مناسب باشد؟

تمامی این 10 نکته به بودجه ای که شما برای انتخاب صندلی در نظر گرفته اید، بستگی دارد. سپس می توانید به ویژگی ها و قابلیت هایی که برای شما از همه مهم تر است، توجه نمایید. به طور مثال می توانید به شکل زیر عمل نمایید:

  • اگر مایل به خرید یک صندلی ماساژور ارزان قیمت هستید، می توانید بر روی حداقل 5 ویژگی تمرکز کنید
  • اگر مایل به خرید صندلی هایی با قیمت مناسب هستید، می توانید به حداقل 9 ویژگی فکر کنید
  • برای خرید صندلی های گران قیمت هم به دنبال پیشرفته ترین و به روز ترین صندلی که مجهز به بهترین فناوری روز دنیا است، باشید

پس به این نکته می رسیم که با توجه به بودجه ای که برای خرید صندلی ماساژور در نظر گرفته اید، در ابتدای کار اولویت ها را بسنجید و در نهایت برای خرید اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *