مزایای ماساژ پا برای خانم های باردار

مزایای ماساژ پا برای خانم های باردار

به صورت کلی میتوان اینگونه اظهار کرد که پاها یکی از اعضای بنیادی بدن ( قلب دوم ) هستند به صورتی که اگر پاها دچار آسیب شوند عملکرد حرکتی بدن دچار اختلال می شود. پس مراقبت از پاها می تواند بسیار مهم باشد خصوصا در دوران بارداری .

ماساژ کف پا

تعداد کانال های عصبی کف پا به 7200عدد می رسند که در دوران بارداری به علت بالا رفتن سطح هورمون ها و همچنین افزایش وزن تحت تاثیر قرار می گیرند. در سه ماهه پایانی بارداری اتفاقی که شایع است تورم پاها به علت انقباض آب می باشد که به دلیل ترشح هورمون ریلکسیشن (relaxin) است. این هورمون باعث شل شدن بافت های لگن و سرویکس به منظور آمادگی برای زایمان می شود. ماساژ پا نه تنها باعث کاهش درد در ناحیه پا می شود بلکه باعث افزایش انعطاف پذیری عضلات شده و حس بهتری را بخصوص برای خانم های باردار ایجاد می کند و علاوه براین مزیت میتوان به افزایش آرامش , کم کردن استرس و در نهایت باعث بالا بردن کیفیت خواب نیز اشاره کرد.
مزایای ماساژ پا
بسیاری از تحقیقات انجام شده مزایای این گونه از ماساژ را به اثبات رسانده اند تحقیقات در سال 2017 میلادی به نام تاثیرات ماساژ کف پا برای کم کردن فشار عصبی پا در دوران پایان بارداری در ترکیه انجام شده است در این تحقیق 80 زن باردار را به 2 گروه تقسیم کردند , در یکی از گروه ها به مدت 5 روز روزانه 20 دقیقه ماساژ پا انجام شد و برای گروه دوم فقط تمرینات معمولی دوران بارداری بدون ماساژ انجام شد و در پایان روز پنجم محققین دریافتند که افراد گروه اول تورم , درد و گرفتگی عضلات کمتری روی ساق پا و پاشنه دارند.تحقیق بعدی روی تاثیرات ماساژ دست و پا بر روی کاهش درد زنان که زایمان کرده اند در ترکیه انجام شده است که این تحقیق نشان می دهد شدت درد در گروهی که ماساژ دست و پا را دریافت کرده اند به طور محسوسی کاهش یافته است.به خاطر داشته باشید کسانی که بارداری پر خطر را تجربه می کنند حتما قبل از گرفتن هر نوع ماساژ ( پا یا تمام بدن ) باید با پزشک خود مشورت کنند.
مزایای ماساژ پا برای خانم های باردار

بهترین ماساژور های پا در دوران بارداری

تجمع مواد زاید از جمله اسید لاکتیک که از فعالیت بیش از حد بر روی ماهیچه ها ایجاد میشود , میتواند باعث درد و اسپاسم عضلانی شود. ماساژ پا , باعث افزایش گردش خون و جریان لنفاوی شده و در نتیجه مواد غذایی و اکسیژن به بافت ها رسیده و به خروج مواد سمی کمک شایانی میکند. به صورت کلی میتوان گفت دستگاه های ماساژور , با یک عملکرد و مکانیسم مشابه به روی بدن اثر میگذارند . در این مقاله به چند نمونه کلی از این دستگاها که مخصوص ماساژ پا میاشند میپردازیم.
ماساژور کف پا یا همان جکوزی پا , دارای محفظه ای برای آب و کفی پلاستیکی ضد لغزش است عملیات ماساژ لرزشی و ماساژ با حباب به همراه گرمکن آب به خوبی انجام میدهد و از مکانیسم ساده ای برخوردار است و نسبت به ماساژورهای پا قیمت مناسبی دارند.

ماساژ روی پا , پنجه و پاشنه , به وسیله رولینگ و کیسه های هوا یکی از گزینه های مناسب برای دوران بارداری میباشد.معمولا این دستگاه ها دارای رویه قابل شستشو و راحت میباشند و به وسیله گرمکن های طراحی شده, اثر بخشی ماساژ را چند برابر میکنند.
فواید ماساژ پا برای خانم های باردار
کاملترین و حرفه ای ترین ماساژور پا دستگاه هایی هستند که علاوه بر ماساژ کف پا ناحیه ساق پا و ران و زانو هم ماساژ میدهند.معمولا این دستگاه ها ساق ,ران و زانو و روی پا به وسیله کیسه های هوا و پنجه و سینه و پاشنه پا به وسیله غلتک های طراحی شده به خوبی ماساژ میدهند.لازم به ذکر است قیمت ماساژور پا که این آپشن ها داراست از موارد گفته شده در بالا بیشتر است.

فروشگاه اینترنتی آی فیتنس ,بزرگترین فروشگاه تجهیزات ماساژ با فروش انواع ماساژور پا و بهترین قیمت و راهنمایی در خرید همراه برترین برندهای حهان در خدمت شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *