فواید ورزش در آب

فواید ورزش در آب

ورزش كردن با تجهیزات ورزشی داخل آب ،روشی كم فشار و موثر برای تقویت عضلات و سوزاندن كالری است و مزایای بسیاری به همراه دارد که در این مقاله میخواهیم مختصر به تعدادی از آن ها اشاره کنیم :

تاثیر تمرینات ورزشی داخل آب بر روی مفصل ها

دستگاه ها و تجهیزات طراحی شده برای استفاده در مراکز درمانی یا استخرها شامل : تردمیل آبی , دوچرخه ثابت , ایرواکر , جامپینگ , استپ و ..هستند. آب باعث میشود وزن بدن 90  % کاهش یابد و فشار بر مفاصل و ستون فقرات نیز به همین میزان کاهش می یابد .افرادی که مشکل آرتروز یا هر بیماری مفصلی دارند به راحتی میتوانند تمرین کنند و در ارتوپدی هم بسیار کار آمد می باشد،علاوه بر این ,کاهش وزن باعث میشود تمرینات دقیق تر و بدون آسیب به ماهیچه ها انجام شود و تاثیرات چند برابری به همراه داشته باشد.

چربی سوزی با دستگاه های ورزشی آبی

مقاومت بالای آب در برابر هوا باعث می شود هر حرکتی در آب همراه با سوزاندن میزان بسیار زیادی کالری همراه باشد ( تقریبا 3 برابر بیشتر از ورزش در خشکی ) و این تاثیر باعث میشود وزنتان با سرعت بیشتر کاهش یابد در نتیجه بازدهی ورزش بیشتر می شود. به علاوه سایش آب به بدن در حین ورزش نوعی ماساژ ملایم برای عضلات نیز می باشد.

 

فواید ورزش در آب برای پوست

باتوجه به اینکه فرد هنگام ورزش تعریق زیادی دارد ،ورزش در آب موجب شستشوی مداوم عرق ها شده و باعث جلوگیری از بسته شدن منافذ پوست می شود و همچنین مانع از خستگی و رخوت فرد چه در زمان تمرین و چه بعد از اتمام ورزش می شود، به صورتی که فرد در پایان تمرینات احساس شادابی بیشتری نسبت به آغاز ورزش دارد.

فواید ورزش در آب

مقاومت آب باعث میشود قدرت و استقامت بیشتری پیدا کنید.
از بین بردن اسپاسم عضلانی و کاهش درد
افزایش گردش خون
بعد از تمرین درد عضلانی ندارید
ریلکس شدن و آرامش
زمان کمتر ولی بازدهی بیشتر برای چربی سوزی
استقامت قلب و عروق
تاثیر گذاری در تمام اندام های بدن
استفاده بسیار آسان برای افراد مسن یا کسانی که عمل جراحی انجام داده اند.
سه ویژگی مهم آب شامل شناوری،فشار هیدرواستاتیکی و چسبندگی آب است که باعث تاثیر مفید تمرینات آبی،افزایش تعادل، فشار کمتر بر مفاصل، تعریق مناسب و… می شود.

فروشگاه تخصصی آی فیتنس اولین و بزرگترین فروشگاه آنلاین تخصصی لوازم و تجهیزات داخل آب همراه با برترین برندها و قیمت و مشخصات کامل

فروشگاه اینترنتی آی فیتنس ifitnes.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *