سنگ داغ ماساژ در ماساژ درمانی و آروماتراپی

ماساژ سنگ داغ، ماساژتخصصی است که درآن درمانگر با استفاده ا ز سنگهای صاف، گرم، به عنوان فرم دست خود و با قرار دادن آنها بر روی بدن انجام میشود. گرما می تواند آرامش بخش باشد و به گرم کردن عضلات سفت کمک کندبه طوری که درمانگر میتواند عمیق تر، با سرعت و دقت بیشتری کار خود را انجام دهد.

ماساژ سنگ داغ (HOT STONE)

سنگ های بازالتی بطورطبیعی خاکستری یا متمایل به سبز هستند ولی دراثررطوبت رنگ تیره به خود میگیرند این سنگ ها محتوی آهن تیتانیک و مغناطیسی بوده وبه این دلیل گرما را در خود حفظ می کنند وبرای همین در درمان از آنها استفاده می شود دلیل دیگر استفاده از این سنگ ها را انتقال انرژی آن به بدن می دانند و بعضی معتقدند که نوع طبیعی و ماشین نخورده این سنگ ها انرژی بیشتری در مقایسه با نوع تراش داده آن می باشد .این نوع سنگ ها در اندازه و ابعاد های مختلف ,به صورت تکی یا ست های سنگ های ماساژ ارائه میشوند,که میتوان مشخصات کامل و لیست قیمت  فروش سنگ های ماساژ را در فروشگاه آنلاین تخصصی آی فیتنس مشاهده کرد.

مواد گداخته در طی میلیون ها سال در اثر آب شکل صاف و مدور پیدا کرده و برای استفاده آماده هستند. البته طبیعی است که سنگ ها کمی زبر وخشن باشند که دراین صورت آنها را با دستگاه صیقل داده و لبه های نا هموار آن ها را صاف و هموار می کنند .تاریخ استفاده از سنگ را برای درمان و ماساژ به دوران پیش از تاریخ نسبت می دهند تمدن های باستانی عقیده داشتند که استفاده از سنگ برای آرامش قلب روح و ذهن مفید است. همچنین چینی ها هم از سنگ برای درمان بر روی نقاط مخصوص بدن (نقاط طب سوزنی ) استفاده می کردند.هندی ها هم چنین روشی را برروی نقاط چاکرا بکار می برده اند. پس روش hot stone massage therapy روش خیلی جدیدی هم نیست ولی در چند سال اخیر این روش به شکل مدرنش معرفی و به کارگرفته شده است.

ماساژ-سنگ-داغ.

برای ماساژ درمانی سنگ های بازالتی آتشفشانی که در ست های مخصوص تهیه و به فروش می رسد، پس از گرم شدن در ظرف مخصوص در آب داغ ( نه خیلی داغ که پوست رابسوزاند) مستقیما و بدون پوشش روی سطح بدن گذاشته شده و به دو روش درمان انجام می شود.

۱- سنگ ها بدون حرکت روی نقاط کلیدی بدن گذاشته می شود تا گرمای آن اثر خودرا اعمال نماید. یعنی افزایش گردش خون درناحیه، ریلکس کردن عضلات سطحی و کاهش درد موضعی. تراپیست می تواند دراین حال عضلات عمقی تر را ماساژ بدهد.
۲- انجام ماساژ به وسیله سنگ یعنی لغزاندن سنگ روی بدن وناحیه تحت درمان که با انجام این کار تاثیر حرارت سنگ برروی بدن بیشتر می شود .
گرما باعث شل (ریلکس) شدن عضلات می شود و به ماساژ دهنده اجازه می دهد تا بر روی عضلات بدون استفاده ازفشار های عمیق کار کند.

برای خرید سنگ ماساژ یا ست های کامل لوازم ماساژ از فروشگاه آنلاین تخصصی لوازم ماساژ و ورزشی آی فیتنس دیدن فرمایید.

www.ifitnes.ir

مردم همچنین ماساژ سنگ های گرم را برای موارد سلامتی به قرار زیر می گیرند:

دردپشت
استرس، نگرانی و تنش
بی خوابی
دپرسیون (افسردگی)

ماساژ-سنگ-داغ

در ماساژ سنگ داغ دو ديدگاه متفاوت وجود دارد:

ديدگاه فيزيكي و ديدگاه غير فيزيكي:
در ديدگاه فيزيكي گرماي سنگ باعث افزايش جريان خون مي شود و در نتيجه تغذيه و اكسيژن رساني در سلول هاي بدن زياد شده باعث دفع سموم از بدن نيز مي شود.
در ديدگاه غير پزشكي سنگ هاي داغ طوري قرار مي گيرند تا مسيرهاي انرژي ( مريدين ها) و مراكز انرژي (چاكراها) را پاك و بالانس كنند.

البته در هر دو ديدگاه رفع اسپاسم هاي عضلاني، ترميم بافت هاو انعطاف پذيري بيشتر عضلات هدف اصلي است.

سنگ های داغ (گرم) چگونه احساس می شوند؟

سنگ های داغ هیچگاه زبر نیستند. همیشه صاف و تخت هستند. سنگ های مورد استفاده برای پشت تقریبا اندازه یک تخم مرغ بزرگ فقط تخت هستند. سنگ ها در وسایل گرما دهنده الکتریکی گرم می شوند که یا درجه حرارت بتواند خوانده شود و یا یک ترموستات کنترل کننده دقیق داشته باشد. ماساژ دهنده همیشه قبل از اینکه سنگ را روی بدن قرار دهد آنرا ابتدا در دست می گیرد، تا مطمئن شود که حرارت سنگ ها خیلی داغ نباشد.

خانم های بادار قبل از گرفتن ماساژ باید توسط پزشک خود، چک شوند. در خانم های باردار ماساژ باید توسط فرد دوره دیده دارای گواهی ماساژ بارداری انجام شود. ماساژ نباید بطور مستقیم بر روی کوفتگی ها، پوست ملتهب، زخم های التیام نیافته، تومورها، فتق های شکمی یا مناطقی که به تازگی شکسته شده اند انجام شود.

فوايد ماساژ سنگ داغ

بهبود جريان لنف و دفع سموم
بهبود گردش خون
آرامش عميق سيستم عصبي ( ذهن)
بهبود خشكي مفاصل، انحناي نا مناسب كمر
بهبود اسپاسم هاي عضلاني كه در حين خواب اتفاق مي افتند و بسياري فوايد ديگر.

 ارائه انواع ماساژور و لوازم جانبی ماساژ همراه با لیست قیمت خرید, مشخصات کامل, با برترین برندهای موجود در بازار,و گارانتی اصلی 

فروشگاه اینترنتی تخصصی لوازم ماساژ,ورزشی و پزشکی آی فیتنس  www.ifitnes.ir

دارای مجوز از وزارت صنعت و معدن و تجارت                                                   پرداخت آسان به وسیله درگاه بانکی

خط ویژه=۴۰۰۶ ۲۷ ۷۷ ۰۲۱

واحد فروش=۸۴ ۶۰ ۲۷ ۷۷ ۰۲۱

خدمات پس از فروش=۸۵ ۶۰ ۲۷ ۷۷ ۰۲۱

فکس=۹۸ ۰۵ ۰۹ ۷۷

info@ifitnes.ir

ifitnes.ir@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *