راهنمای خرید روکش صندلی ماساژور

دستگاه های ماساژور در ابعاد , اندازه و مدل های مختلف با کارایی های متفاوت به بازار عرضه میشوند. این دستگاه ها , برای ماساژ قسمت های مختلف بدن استفاده میشود. روکش صندلی ماساژور یکی از ماساژور های است که با کلاهک های چرخنده , با تقلید از ماساژ شیاتسو، وسیله ای مناسب برای شل کردن گرفتگی و کشیدگی عضلات در ناحیه کمر , نشیمنگاه و گاها گردن و پهلو استفاده میشود و به دلیل قیمت مناسب تر , نسبت به صندلی ماساژور ,جزو پرفروش ترین های ماساژور به حساب می آیند. تنوع و مدل های مختلف این محصولات باعث انتخاب بسیار سخت شود به همین دلیل فروشگاه آی فیتنس , مقاله ای به عنوان راهنمای در انتخاب خرید روکش صندلی جمع آوری کرده تا انتخاب خوب بسته به نیاز خود داشته باشید. در این مقاله , به تفاوت اصلی بین انواع روکش صندلی ماساژ میپردازیم :

  1. نوع ماساژ
  2. قابلیت اتصال
  3. قابلیت شستشو
  4. مناطق پوشش دهی ماساژ
  5. تعداد غلتک های ماساژ
  6. خدمات پس از فروش

 

1-نوع ماساژ :

ماساژ غلتکی یا همان شیاتسو , ماساژ ویبره ای
در ماساژ غلتکی , دارای بازو های ماساژ دهنده در کمر , گردن , و نشیمنگاه می باشد که تعداد این گوی ها در مدل های مختلف متفاوت می باشند به طور مثال صندلی ماساژور ماشین بست رست مدل SF640 از 4 بازوی ماساژ دهنده در قسمت کمر و گردن تشکیل شده است ولی در ماساژور MG 155 بیورر , ماساژ به صورت ویبره ای میباشد.

 

2-قابلیت اتصال :

برخی از این دستگاه ها علاوه بر اینکه دارای دوشاخه برای اتصال به برق می باشند به وسیله کابل مخصوص به شارژر فندکی خودرو نیز متصل میشوند و برق مورد نیاز از خودرو تامین میکند , این قابلیت باعث میشه در هنگام رانندگی در مسافت های زیاد از این دستگاه استفاده کرد ولی برخی از این روکش ها قابلیت اتصال به خودرو ندارند و فقط میتوان در منزل یا محل کار استفاده کرد.

3-قابلیت شستشو :

تقریبا میتوان گفت که اکثر روکش صندلی ها این قابلیت بسیار مهم دارند. به وسیله زیپ رویه پارچه ای و یا کفی نشیمنگاه از ماساژور جدا میشود و شستشو آسان میکند.

4-مناطق پوشش دهی ماساژ :

یکی دیگر از تفاوت های بسیار مهم بین روکش صندلی های ماساژور میتوان به مناطق پوشش دهی ماساژ اشاره کرد. ماساژ در ناحیه کمر و نشیمنگاه همه این ماساژور ها انجام میدهند ولی ماساژ در ناحیه گردن و پهلو  در برخی از این دستگاها طراحی شده که معمولا گران قیمت تر نیز هستند. به طور مثال در ماساژور آیرست مدل SL D258 گوی ماساژ در ناحیه گردن و کیسه هوا در ناحیه پهلو طراحی شده که عملیات ماساژ در این نواحی به خوبی انجام میدهد ولی در مدل MC830 مدیسانا ماساژ فقط در ناحیه کمر و نشیمنگاه میباشد.

5-تعداد غلتک های ماساژ :

ماساژ شیاتسو در روکش صندلی ماساژ به وسیله همین غلتک ها انجام میشود و هرچه تعداد این بازوهای ماساژ بیشتر باشد قطعا ماساژ لذت بخشتری به ماساژ گیرنده میدهد. تعداد این بازو های ماساژ معمولا از 2 تا شروع میشوند و 8  الی 10 عدد و هرچه تعداد این گوی ها بیشتر باشد قیمت دستگاه هم بیشتر میشود.

6-خدمات پس از فروش :

صندلی ماساژور خودرو با برندهای مختلفی به بازار ارائه میشوند و این موضوع , انتخاب در خرید روکش صندلی ماساژور یه مقدار سخت میکند,ترجیحا پیشنهاد میکنیم دستگاهی خریداری کنید که مدت زمان گارانتی و خدمات پوشش دهی بیشتر و قوی تری داشته باشد و جزو برندهای امتحان شده و معروف باشند هرچند که ممکن است قیمت بیشتری نسبت به رقیب های چینی خود داشته باشد ولی قطعا کارایی بهتری ارائه میدهند. از برترین برندهای موجود در بازار در زمینه ماساژور میتوانیم به برند آیرست , مدیسانا , بست رست و بیورر اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *