تفاوت دوچرخه ثابت با دوچرخه اسپینینگ

دوچرخه اسپینینگ , یکی از دستگاه های هوازی است که با طراحی ساده ولی علمی باعث شده نسبت به رقیبان خود خواهان زیادی پیدا کند و بازار خوبی داشته باشد. با تمرین در محدوده های ضربان قلب , شما را در کوتاهترین زمان به نتیجه دلخواه می رساند و روی گروه عضلات زیادی از جمله عضلات :شکم ،کمر، باسن، پا و دستها کار می کند.حتی استفاده از این دستگاه به همه افراد خصوصا افرادی که اضافه وزن دارند یا ورزشکارانی که خود را برای مسابقات آماده می کنند یا افرادی که میخواهند اندام متناسبی داشته باشند، شدیدا توصیه می شود. در ضمن استفاده از این دوچرخه برای افرادی که دچار پوکی استخوان هستند هم پیشنهاد میشود , به شرط اینکه زیاد روی فرمان دوچرخه خم نشوند و تنه شان حالت ایستاده و صاف داشته باشد.
اسپینینگ می تواند راه بسیار خوبی برای تمرین با شدت بالا،سوزاندن کالری، کاهش وزن و حفظ عضلات در شکل خود باشد.

چربی سوزی با دوچرخه اسپینینگ بیشتر است یا دوچرخه ثابت ؟

به طور میانگین در هر کلاس اسپینینگ ۵۰۰ کالری سوزانده می شود. در صورتی که این میانگین در استفاده از دوچرخه ثابت تقریبا به نصف میرسد. کلاس های اسپینینگ یا همان دوچرخه داخل سالن، در سالن ها و باشگاه های فیتنس ، با نورپردازی مختلف و موسیقی تند و ریتمیک برای ایجاد یک جو متفاوت برگزار می شود و استفاده از تکنیک های زبانی و تجسمی توسط مربیان اسپینینگ می توانند به شکل مثبت حواس پرتی ذهنی ایجاد کنند و گذشت زمان به ثانیه ای برای فرد صورت می گیرد و تنها لوازم ورزشی مورد نیاز یک دوچرخه ثابت،حوله،لباس ورزشی و یک بطری آب است.

تفاوت در شکل ظاهری :

برخلاف تصور عام و متاسفانه برخی از مربیان که معتقدند دوچرخه اسپینیگ تفاوت چندانی با دوچرخه های ثابت ندارد، نه تنها در شکل اجرای تمرینات بلکه شکل ظاهری این دوچرخه ها با هم متفاوت است. قابلیت تنظیم فرمان و زین به صورت افقی و عمودی که این تفاوت در شکل ظاهری دوچرخه های اسپینینگ همانند دوچرخه های کورسی است و همچنین دارای تنظیماتی است که در صورت استفاده از آن فرد در شرایطی مشابه با دوچرخه سواری بر روی شیب های تند را تجربه می کند. تنظیم مقاوت در این دوچرخه به صورت خیلی ساده و دستی می باشد.

توضیحات کلی اسپینینگ :

این دوچرخه ها به سه دسته اصلی تقسیم میشوند که شامل : باشگاهی , خانگی و آبی می باشند.
در مدل های باشگاهی وزن دیسک دوچرخه اسپینینگ معمولا از 20 کیلوگرم بیشتر است و در مدل های خانگی وزن دیسک کمتر می باشد.(معمولا 8 تا 20 کیلوگرم ) .
اسپینینگ آبی از جنس استیل ضد زنگ می باشد با مقاومت بسیار بالا در مقابل کلر و مواد شیمیایی

جهت اطلاع از قیمت و مشخصات انواع اسپینینگ بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دوچرخه ثابت اسپینینگ

 

 

One thought on “تفاوت دوچرخه ثابت با دوچرخه اسپینینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *