انواع ماساژ و فواید درمانی

قدیم ترها این شکلی بود که توی حمام های عمومی همیشه عده ای حضور داشتند که پروسه حمام رفتن افراد را با انجام دادن «مشت و مال» کامل کنند. قبول داریم، قدیمی ها یک مقدار خشن بودند که حتی این فرایند شیرین را هم با مشت همراه می کرده اند و احتمالا سال ها بعد تازه کلمه لطیف «ماساژ» به گوش شان خورد. اما همان موقع هم همه می دانستند که یک ماساژ جانانه چطور به قول خودشان استخوان ها را نرم می کند و خستگی را در میبرد.

انواع ماساژ:

ماساژ شیاتسو از ژاپن

مقاله-ماساژ-آی-فیتنس-ifitnes.ir

یکی از ماساژهای معروف ژاپنی، ماساژ شیاتسو به معنی فشار انگشتان است. اگر روش انتخابی شما شیاتسو باشد، وقتی پیش ماساژتراپیست می روید متوجه خواهید شد که او روی نقاط معینی از بدن با انگشتان فشار وارد می کند. نوع این فشار باید منظم و اصطلاحا ریتمیک باشد. ژاپنی ها اعتقاد دارند این نقاط مشخص از بدن، کانال های عبور انرژی حیاتی افراد هستند و جریان خون بدن، بیشتر به این نقاط وابسته است.

آنها اسم این نقاط را «چی» گذاشته اند. هنگامی که شما برای دریافت ماساژ شیاتسو مراجعه می کنید باید بدانید که منجر به تحلیل رفتن انرژی شما می شوند؛ بنابراین اگر اخیرا احساس خستگی های بی مورد می کنید و فکر می کنید به انرژی بیشتری نیاز دارید، شیاتسو می تواند روش مناسب شما باشد.

ماساژ تایلندیمقاله-ماساژ-شیاتسو-آی-فیتنس.

در نوع تایلندی ماساژ، فرد ماساژدهنده از انرژی تمام بدنش استفاده می کند که بدن شما را در وضعیت های مختلف قرار دهد و یک ماساژ کامل را ارائه کند. این روش نسبت به شیاتسو انرژی بیشتری می برد و در عین حال کمی خشن تر هم هست. در حقیقت می توان گفت این همسایه های نه چندان دور ما با مشت و مال نسبت به ماساژ آشناتر هستند.

ماساژ تايلندي ‌انعطاف‌پذيري بدن را افزايش و تنش‌هاي ماهيچه‌اي را تسكين مي‌دهد و در نتيجه مواد سمي از مفاصل و ماهيچه‌ها دفع مي‌شود.

روش تایلندی برای کسانی که ازگرفتگی عضلات ماهیچه های  بدن رنج می برند، روشی مناسب و کارآمد است. همچنین اگر در ناحیه مفاصل تان احساس درد یا آزردگی می کنید و این مسئله را هم با پزشک تان در میان گذاشته اید، می توانید با خیال راحت از روش تایلندی استفاده کنید که وضعیت مفاصل تان بهبود پیدا کند.

این نوع ماساژ به “یوگا برای افراد تنبل” تشبیه شده که در آن تمام عضلات بدن کشیده می شوند و مفاصل نیز باز و بسته می شوند. این کار را باید از کف پای خود شروع کنید و کم کم آنرا به قسمت های بالایی هدایت کنید.متخصصان این نوع ماساژ معتقد هستند که اگر تمرین های آنرا انجام دهید، بدن شما از آن حالت خشکی در می آید و “سطح انرژی” بدن در حال نرمال قرار می گیرد.

ماساژ کالیفرنیایی

ابتدا کل بدن را چرب می کنید و سپس ضربه های آرامی را پشت سر هم بر آن وارد می کنید. مقدار بسیار کمی فشار در این نوع ماساژ وجود دارد.

فواید: کل بدن به آرامش دست پیدا می کند و ذهن شما نیز در حالت مناسبی قرار می گیرد. ه
مانطور که مشاهده کردید این ماساژ باعث می شود که حالت نرمی به تمام اعضای بدن شما دست بدهد.

دلیل نیاز شما به آن: اگر شما در محیطی زندگی می کنید که دائما تحت فشار قرار دارید ماساژ کالیفرنیایی بهترین راه برای تمدد اعصاب و بدست آوردن آرامش است. این ماساژ باعث می شود که باتری بدن شما مجددا شارژ شود و نگرانی هایتان را برای مدت کوتاهی بدست فراموشی بسپارید.

 

 ماساژهای محرک جنسی

انواع-ماساز-فواید-آن-مقاله

این نوع ماساژ بیشتر به عنوان نوعی پیش نوازی قبل از شروع ارتباط جنسی به شمار می رود که از تلفیق چند ماساژ مختلف بوجود آمده و باعث تحریک پوست و خوب، آآ ، اندام های معینی از بدن می شود.
فواید: می تواند به عنوان تحریک مناسبی برای برقراری ارتباط جنسی باشد و می تواند شریک زندگی شما را به خوبی تحریک کند.
دلیل نیاز به آن: اگر شما برای شروع رابطه با مشکل مواجه هستید و شریک شما اندکی سرد مزاج است ماساژهای محرک جنسی می توانند گزینه خوبی برای شروع باشند.

.ماساژ شمع

انواع-ماساز-فواید-آن-مقاله,

روشی جدید و طبیعی برای مراقبت از بدن و پوست آن با استفاده از پارافین و کره های گیاهی معطر ، مغذی و شاداب کننده با ماندگاری طولانی.علاوه بر داشتن پوستی براق و زیبا ، تنش های عضلانی و خستگی های جسمانی نیز با ماساژ شمع از بین می رود.

در اين ماساژ به جاي استفاده از روغن‌هاي معمول گياهي از شمع‌هايي خاص استفاده مي‌شود كه در تركيب آنها به جاي پارافين روغن‌هاي طبيعي بسيار خوشبو و كره‌هاي مخصوص گياهي به كار رفته است. در اين روش شمع آب شده كه دماي آن دو درجه از دماي بدن شما گرم‌تر است روي قسمت‌هاي مختلف بدن ريخته شده و حركات ملايمي همانند ماساژ سوئدي روي پوست اعمال مي‌شود.

خاصيت نرم‌كنندگي و جذب بالاي روغن موجود در اين شمع، پوست بدن شما را زيبا، خوشبو و شفاف‌تر خواهد كرد تا جايي كه همزمان با ذوب شدن اين شمع‌ها روی پوست ، خستگي و استرس‌هاي شما هم آب خواهند شد. اين روشي تازه و طبيعي براي مراقبت از بدن و پوست شما با استفاده از پارافين و كره‌هاي گياهي معطر و مغذي است كه ماندگاري طولاني آن كوفتگي و ناراحتي‌هاي شما را از بين مي‌برد.

فروش انواع شمع های مخصوص ماساژ همراه با فواید درمانی و لیست قیمت خرید انواع لوازم جانبی ماساژ           فروشگاه آی فیتنس      www.ifitnes.ir

 

ماساژ رویال تایلند

انواع-ماساژ-و-فواید-ماساژ-درمانی-با-سنگ-ماساژ

تکنیک ماساژ رویال تایلندی همان تکنیک ماساژ تایلندی ( ۱-با انجام فشار ملایم به وسیله دستها و پاها ۲- تنوع گسترده ای از حرکات و جنبش های کششی و کنش پذیر) به علاوه ماساژ سر و صورت می باشد.ماساژ رویال تایلند, ترکیب کاملی از یک ساعت ماساژ تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است که علاوه بر مزایای ماساژ تایلندی، باعث رفع خستگی ماهیچه های سر و صورت نیز می شود.

فوائد ماساژ رویال تایلندی:
ماساژ رویال تایلندی علاوه بر مزایای ماساژ تایلندی یعنی
تنظیم ساختار اسکلتی
افزایش انعطاف پذیری بدن
تسکین تنش های ماهیچه ای و مفصلی
تحریک اندامها و ارگانهای داخلی بدن
تعادل در آوردن سیستم انرژی بدن
باعث رفع خستگی ماهیچه های سر و صورت نیز می شود.

ماساژ رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی

برای کسانی که تجربه ماساژ را دارند ماساژ پا خیلی لذت بخش و فوق العاده است . این احساس رضایت زمانی هست که فشار بر روی نقاط مختلفی از کف پا اعمال می شود . به نظر می رسد که ماساژ کف پا تمام تنش های عضلانی که در حال ساخته شدن است راشروع به کاهش دادن می کند که احساس تسکین و راحتی را برای بدن فرد به همراه دارد.

تای ماساژ

ماساژ تایلندی دستکاری فعال بدن با استفاده از کشش و فشارملایم در امتداد خطوط انرژی است. قدمت این ماساژ به زمان بودا برمی گردد وبه نظرمیرسد برگرفته از شیاتسو، طب فشاری، و یوگا باشد که با اضافه کردن داروهای گیاهی و نیز دانش مدیتیشن به کار می‌رود.

مت ماساژ

مت به معنای زیرانداز ، تشک یا حصیر نیز می باشد. وسیله ای که ماساژ گیرنده روی آن دراز کشیده و ماساژ را دریافت می نماید . امروزه با تنوع تخت های ماساژ خیلی کم از مت های ماساژ استفاده می شود ولی با این حال هنوز طرفدارانی را در بین ماساژورها دارد . مت های ماساژ معمولا بیشترین کاربرد را در سبک تای ماساژ دارند چون در این سبک درمانگر می بایست اندام های فرد را در حالت های گوناگون قرار بدهد . البته مت ماساژ به وسایل ساپورت یا حمایت کننده نیز اطلاق می شود . مانند وسایلی که به صورت استوانه هستند و در زیر زانو یا قسمت های دیگر قرار می گیرند.

ارائه انواع ست سنگ ماساژ,روغن ماساژ,تخت ماساژ,شمع ماساژ ,همراه با لیست قیمت با برترین برند های موجود در بازار خرید آسان 

فروشگاه اینترنتی تخصصی لوازم ماساژ و ورزشی و پزشکی آی فیتنس www.ifitnes.ir

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *