آخرین راهنمایی خرید دوچرخه ثابت

آخرین راهنمایی خرید دوچرخه ثابت

دوچرخه های ورزشی مدت زمان زیادی است که در بازار موجود هستند ، آنها همیشه در دسترس و جایگزین باشگاه می باشند بدون اینکه نیاز باشد تا هزینه اضافی , وقت، مسافت، پول و غیره را داشته باشیم .

با توجه به تبلیغات گسترده دوچرخه های ثابت باشگاهی و خانگی و تنوع بالای آتها از لحاظ قیمت و برند انتخاب را برای ما سخت کرده و خرید آن به آسانی که فکر می کنیم نیست .در ابتدا فکر می کنیم هر دوچرخه ای که بخریم به کالری سوزی و چربی سوزی ما کمک می کند اما طبق تحقیقاتی که انجام شده اصلا اینطور نیست .

این دستگاه های هوازی , در گروه ها و مدل های مختلفی به بازار عرضه میشوند و هرکدام دارای مزایا و معایب منحصر به خود میباشند و به طور کلی به چهار گروه اصلی که شامل : 1- دوچرخه ثابت ایستاده 2-دوچرخه ثابت نشسته ( مبله) 3- دوچرخه اسپینینگ 4- دوچرخه ایربایک تقسیم می شوند.

دوچرخه های ثابت ارزان , کارایی های محدود و مقاومت نسبی دارند و دوچرخه های میان رده و متوسط کیفیت ساخت بهتر همراه با استحکام بیشتر و صدای کمتری دارند و قابلیت تنظیم مقاومت پدال ها به صورت دستی انجام میشود. دوچرخه های ثابت حرفه ای باشگاهی یا خانگی , علاوه بر استحکام و مقاومت بالای بدنه دستگاه، کامپیوتر های دقیق و ضمانت های طولانی مدت دارند و از ویژگی های پیشرفته ای مانند برنامه های پیش فرض و تنظیمات به صورت برقی , که برای هر برند و مدلی آپشن ها متفاوت است  و همچنین امکان سیو مشخصات کاربر و برنامه متناسب به کاربر توسط دستگاه وجود دارد .

به طور مثال دوچرخه ثابت نشسته پاورلند powerland 1801R با قیمت تقریبا بین 13 تا 14 میلیون تومان,دارای عملکرد مگنتی و تنظیم مقاومت به صورت برقی تا 15 سطح میباشد.

آخرین راهنمایی خرید دوچرخه ثابت

و دوچرخه ثابت سایتک مدل Cytech 8729R با قیمت تقریبا بین 7 تا 8 میلیون تومان , دارای عملکرد مگنتی و تنظیم شدت تمرین تا 15 سطح و به صورت دستی است.

آخرین راهنمایی خرید دوچرخه ثابت

راهنمایی در خرید دوچرخه ثابت

قبل از خرید دوچرخه ثابت , باید بداتید که چه هدفی را دنبال می کنید . چند بار قصد استفاده ازآن را دارید و چقدر سخت می خواهید تمرین کنید و خود را تحت فشار قرار دهید . بعضی اوقات افراد توانایی خود را بیش از حد توان ارزیابی می کنند و انتظار زیادی از خود دارند و به سمت خرید دوچرخه های سنگین می روند و از پتانسیل های دستگاه به خوبی استفاده نمی کنند .

آخرین راهنمایی خرید دوچرخه ثابت

نحوه خرید آسان دوچرخه ثابت

هنگامی که شما قادر به تخمین واقع گرایانه در مورد استفاده از دستگاه هستید ، می توانید انتخاب خود را با اهداف تمرینی مورد نظرتان مطابقت دهید و با فروشگاه تخصصی آی فیتنس تماس گرفته تا کارشناسان ما بتوانند شما را در خرید بهترین دوچرخه ثابت بسته به نیاز خود راهنمایی کنند.

ویژگی های ضروری

مهم نیست که چقدر پول برای خریدن دستگاه ورزشی میپردازید یا به چه مدلی علاقه دارید ، هر قطعه تجهیزات ورزشی باید حداقل دارای دو ویژگی اصلی باشد باید به دنبال دوچرخه ای با سطح مقاومت های مختلف باشید و صندلی باید به اندازه کافی راحت باشد زیرا مدت زمان زیادی را با آن می گذرانید. همچنین توجه داشته باشید صندلی دوچرخه قابل تنظیم باشد تا بتوانید نسبت به شرایط فیزیکی خود راحت ترین و اصولی ترین حالت را برای خود تنظیم کنید تا در هنگام تمرین آسیبی به شما وارد نشود.

صندلی این دستگاه ها هوازی به صورت پشتی دار ( مبله ) یا استاده ( دوچرخه های خیابانی ) تولید میشود.مدل هایی که دارای پشتی هستند معمولا برای افرادی که دچار درد در ناحیه کمر هستند میتواند گزینه خوبی باشد.

راهنمایی در خرید دوچرخه ثابت

حقیقتا فارغ از بودجه، راحتی و امنیت باید در اولویت باشد پدال ها باید بزرگ و دارای بند قابل تنظیم باشد تا بتواند از لغزش پای شما جلوگیری کند. لازم به ذکر است حتما قبل از شروع تمرین از کفش های مناسب استفاده کنید که ابعاد بزرگی نداشته باشند و به راحتی داخل پدال قرار بگیرند.

راهنمایی در خرید دوچرخه ثابت

صفحه نمایشگر دستگاه باید حداقل اطلاعات اولیه مانند سرعت ، زمان و تعداد کالری مصرفی را نشان دهد. همچنین اطلاع از تعداد ضربان قلب مهمترین چیزی است که باید بدانید و اگر نباشد حتما جداگانه تهیه کنید و برخی دوچرخه های حرفه ای هستند دارای صفحه نمایشگر LED بزرگ و با نمایش تصاویر لذت پدال زدن در جاده های سرسبز برای شما طلاعی میکنند.

آخرین راهنمایی انتخاب دوچرخه ثابت

لوازم جانبی

اگر چندین دوچرخه ثابت وجود دارد که به آنها علاقه مند هستید ، به دنبال موارد اضافی باشید که آنها را از هم جدا کرده و به شما در انتخاب کمک میکنند به عنوان مثال ، دوچرخه هایی مانند Air Bike DK City دارای فن های داخلی هستند که به غیر از مقاومت در برابر هوا ، به شما در خنک کردن نیز کمک می کنند و اگر نمی توانید بدون گوش دادن به آهنگ های مورد علاقه خود تمرین کنید ، دوچرخه هایی با سیستم صوتی هستند که به شما امکان می دهد موسیقی خود را با صدای بلند گوش کنید.

خرید آسان دوچرخه ثابت

یکی دیگر از ویژگی هایی که ممکن است بخواهید به آن توجه کنید ، نگهدارنده بطری آب است ممکن است به نظر خیلی مهم نرسد ، اما قطعاً در صورت داشتن به شما کمک می کند ، زیرا لازم نیست که تمرین خود را برای نوشیدن آب قطع کنید.

محدودیت وزن

پایداری یکی از مهمترین جنبه های ورزش است ، بنابراین دستگاه انتخابی شما هر چه وزن آن بیشتر باشد ، پایدارتر خواهد بود. برای دوچرخه های سنگین ، باید چرخ های حمل و نقل نیز در نظر گرفته شود ، در غیر اینصورت شرایط سختی را برای جابجایی دستگاه خود از یک مکان به مکان دیگر خواهید داشت. و نکته آخر ، دستگاه ها دارای تحمل وزن مشخصی هستند و باید اطمینان حاصل کنید که وزن شما بالاتر از حداکثر وزن پشتیبانی شده نیست ، در غیر این صورت می توانید ایمنی خود را در معرض خطر قرار دهید و عمر مفید دستگاه هم به صورت چشم گیری پایین می آید.

بهترین دوچرخه ثابت راهنمایی

سر و صدای بیش از حد دوچرخه

شاید این مسئله به نظر چندان مهم نرسد ولی در یعضی از دستگاه های ورزشی زمانی که تنظیماتی مانند میزان مقاومت دستگاه بالاتر میرود صدای آن بیشتر میشود و در برخی موارد غیر قایل تحمل می شود به عنوان مثال اگر شما در حال گوش دادن به موسیقی باشید و با در حال تماشای تلویزیون ممکن است آزار دهنده باشد.

موارد ایمنی

اگر در خانه ای هستید که کودک نیز در آن زندگی میکند ، حتما باید به نحوه ساخت و ایمنی دوچرخه نیز توجه کنید. آمار نشان می دهد که هزاران کودک سالانه به دلیل استفاده از تجهیزات ورزشی مجروح می شوند. برای جلوگیری از این امر ، اطمینان حاصل کنید که مکانیک دوچرخه (مانند زنجیر و فلایویل) پوشانده شده است ، به طوری که کودکان نتوانند انگشتان یا سایر اجزای بدن خود را در آنها قرار دهند و به خودشون و لوازم آسیب برسانند.

نتیجه برای خرید دوچرخه ثابت

فروشگاه تخصصی آی فیتنس , تلاش خود را کردیم تا تمام جنبه های مهمی را که باید هنگام خرید دوچرخه ثابت در نظر گرفت را بازگو کرده باشیم و قبل از انتخاب در نظر بگیرید که چگونه می خواهید از آن استفاده کنید دوچرخه ورزشی برای همه نوع سلیقه و استفاده ای وجود دارد , چه دوچرخه سوار حرفه ای باشید و چه یک کاربر عادی باشید .

” فقط باید دوچرخه ثابت مناسب خود را پیدا کنید “

انتخاب آسان در خرید بهترین دوچرخه ثابت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *